У паразитологічному відділенні працюють: ентомолог Давиденко Оксана Борисівна; помічник лікаря-паразитолога Грищенко Катерина Михайлівна – має вищу кваліфікаційну категорію; Правлінець Ніна Василівна – лаборант з першо кваліфікаційною категорією; лаборант Мишковська Анна Петровна – має першу кваліфікаційну категорію.
У своїй роботі відділення керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Положеннями про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні і про державну санітарно-епідеміологічну службу України, наказами МОЗ України, наказами та постановами головного державного санітарного лікаря України, Статутом та Положенням закладу, структурним підрозділом якого він є.
Спільно з органами та установами охорони здоров’я фахівці відділення беруть участь в розробці і здійсненні пропаганди знань серед населення з профілактики паразитарних хвороб та заходів боротьби з ними.
Основні завдання відділення:
- інформаційне, організаційне і методичне керівництво роботою з питань медичної паразитології лікувально-профілактичних закладів та надання їм практичної допомоги в організації і проведенні епіднагляду за паразитарними хворобами;
- здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства підприємствами, установами, організаціями та громадянами щодо попередження виникнення та поширення паразитарних хвороб людей, проведення протипаразитарних заходів, направлених на ліквідацію і попередження забруднення довкілля, в першу чергу водоймищ, ґрунту збудниками паразитарних хвороб.
Напрямки роботи відділення:
- Збір інформації для вивчення та аналізу паразитологічної ситуації, розробка та проведення відповідних заходів, спрямованих на зниження захворюваності паразитарними хворобами та ліквідацію спалахів.
- Інформаційне забезпечення обласної СЕС та лікувально-профілактичних закладів міста з питань медичної паразитології.
- Розробка з зацікавленими відомствами і організаціями комплексних санітарних і протиепідемічних заходів щодо профілактики та боротьби з паразитарними хворобами.
- Аналіз звітів та інших матеріалів, що надходять до санепідустанови щодо профілактики та зниження захворюваності населення паразитозами.
- Впровадження в практику роботи організаційно-методичних матеріалів, інструкцій, службових листів, нормативних документів, тощо з питань профілактики паразитарних хвороб.
- Надання практичної допомоги органам та установам охорони здоров'я з питань профілактики та боротьби з паразитарними хворобами.
- Розслідування спалахів паразитарних хвороб та усунення причин, що їх викликали.
- Організаційно-методичне керівництво роботою лікувально-профілактичних закладів з питань профілактики паразитарних хвороб.
- Методична робота разом з головними фахівцями закладів, установ охорони здоров’я щодо діяльності лікувально-профілактичних, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних, інших закладів з оздоровлення їх від гельмінтозів та інших паразитарних хвороб і здійснення контролю за цією роботою.
- Вивчення членистоногих, що мають медичне значення, чисельності переносників збудників трансмісивних паразитарних хвороб, організацію заходів боротьби.
Паразитологічна лабораторія міської СЕС проводить епіднагляд за паразитарними хворобами, лабораторний контроль за паразитологічними показниками об’єктів довкілля та визначеними контингентами населення при проведенні державного санітарно-епідеміологічного нагляду з метою попередження виникнення та поширення паразитарних хвороб людей.
Фельдшера – лаборанти знають основу медичної паразитології та методи лабораторної діагностики паразитарних захворювань.
В лабораторії виконуються діагностичні дослідження з метою виявлення збудників паразитозів у людей а також проводяться санітарно-паразитарні дослідження з метою вивчення ступеня забруднення яйцями гельмінтів, цистами і ооцистами найпростіших об’єктів довкілля (питна вода, вода басейнів, вода відкритих водойм, стічні води, грунт, овочі, зелень, фрукти, змиви).