Роботу відділення очолює лікар вищої кваліфікаційної категорії Замишляк Світлана Семенівна (тел. 5-28-73). Їй допомагають в роботі: Пінчук С.М. - помічників лікаря з гігієни дітей та підлітків вищої кваліфікаційної категорії, Хоменко Л.Л. - першої кваліфікаційної категорії.
Належний стан здоров’я дітей забезпечують: правильна організація навчально – виховного процесу, умови проживання, організація раціонального харчування дітей.
Розроблені заходи по покращенню стану здоров’я дітей конкретно по кожному закладу:
- У закладах освіти продовжується проведення фізкультурних п’ятихвилинок.
- При складанні робочого навчального плану вимоги щодо гранично допустимого навчального навантаження на учнів контролюються фахівцями служби.
- Проводиться робота по покращенню матеріально – технічної бази дошкільних навчальних закладів та шкіл, у тому числі забезпечення меблями дітей згідно зросту.
- Проводиться робота по забезпеченню ефективного функціонування шкільних спеціальних медичних груп.
- Спортивні майданчики закладів обладнані згідно санітарно – гігієнічних вимог.
- Проводиться систематична робота по профілактиці дитячого травматизму.
- Проводиться санітарно – просвітницька робота серед учнів та їх батьків щодо ведення здорового способу життя, свідомого контролю власного здоров’я.
- В засобах масової інформації висвітлюється досвід навчальних закладів щодо роботи по охороні здоров’я дітей.
Фахівцями відділення гігієни дітей та підлітків проводиться контроль за виконанням заходів по покращенню стану здоров’я дітей.
На контролі у фахівців відділення гігієни дітей та підлітків Сумської міської санепідстанції знаходиться 291 об’єкт. На сьогодні всі об’єкти відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.
Основним завданням яке стоїть перед фахівцями з розділу гігієни дітей та підлітків є:
- контроль за виконанням заходів направлених на зниження захворюваності дітей, в тому числі покращення умов навчання, виховання, проживання та харчування дітей в дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах, професійно – технічних навчальних закладах, ВНЗ І–ІІ р.а.;
- контроль за проведенням необхідних робіт по доведенню закладів у відповідності санітарно-гігієнічних вимог. Насамперед, це роботи направлені на покращення матеріально-технічної бази: забезпечення закладів холодною та гарячою проточною водою, поповнення харчоблоків необхідним технологічним та холодильним обладнанням, учбовими меблями;
- Проведення аналізу загальної захворюваності дітей міста та розроблення заходів щодо її стабілізації і зниження;
- Забезпечення комплексного санітарного нагляду за об’єктами;
- Здійснення нагляду за виконанням законодавчих та нормативних актів, які регулюють умови зберігання, транспортування, реалізацію харчових продуктів та забезпечення повноцінного раціонального харчування дітей навчальних і оздоровчих закладів;
- Проведення контролю за забезпеченням умов виховання, навчання, гігієнічного обґрунтування учбового навантаження на учнів в процесі навчання, праці дітей щодо реалізації виконання Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”.
З метою покращення показників здоров’я дітей та забезпечення позитивних змін матеріально-технічної бази навчальних та оздоровчих закладів основними напрямками діяльності відділення гігієни дітей та підлітків на 2008 рік є:
- Дотримання вимог Законів України: "Про забезпечення санітарного благополуччя населення”, "Про охорону здоров’я”, "Про охорону дитинства”, "Про захист населення від інфекційних хвороб”, «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про професійно – технічну освіту», «Про позашкільну освіту» та "Про боротьбу із захворюваннями на туберкульоз” «Про безпечність та якість харчових продуктів» № 2809-4.
- Виконання комплексних планів та галузевих програм: "Обласної комплексної програми "Здоров’я нації ” на 2002-2011 роки”, "Міжвідомчого плану заходів з профілактики харчових отруєнь та епідемічних спалахів кишкових інфекцій в дитячих дошкільних та навчальних закладах Сумської області” на 2005 – 2011 роки, «Комплексного плану заходів з профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь області на 2005-2008 роки»,"Комплексного плану заходів по боротьбі і профілактиці грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в області”, "Плану комплексних заходів щодо покращення організації медичного забезпечення учнів навчальних закладів області”, «Спільного плану – заходів управління охорони здоров’я та управління освіти і науки облдержадміністрації щодо профілактики туберкульозу в закладах освіти», «Плану – заходів щодо попередження розповсюдження в області захворюваності на вірусний гепатит».
Виконання постанов Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» та головного державного санітарного лікаря України від 07.03.2002 року № 10 та постанови головного державного санітарного лікаря області від 10.09.2002 року № 40 «Про поліпшення організації харчування дітей та додаткові заходи щодо упередження спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь в навчальних закладах області»; спільних наказів МОЗ України та МОН України від 01.06.2005 року № 242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» та від 15.08.2006 року № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах».