Очолює відділення лікар вищої кваліфікаційної категорії Ганенко Микола Мифодійович (тел. 5-28-73).
У відділенні працюють: Дяконенко Т.І. - помічник санітарного лікаря, Донець Н.В. - помічник санітарного лікаря.
Основні напрямки діяльності відділення гігієни праці
1. Здійснення державного санітарно-гігієнічного нагляду за виконанням законодавчих актів по забезпеченню санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та санітарних правил і норм на підконтрольних об'єктах промислового призначення.
2. Контроль за виконанням основних законодавчих нормативних документів:
- Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” від 24.02.94р. № 4004-Х11 зі змінами та доповненнями в редакції від 07.02.2002р.;
- Закон України "Про охорону праці” із змінами 1992р. №49, 1996р. №31, 1999р. №34, в редакції від 21.11.2002р.;
- ”Гігієнічної класифікація праці…” ГН № 3.3.5-3.3.8; 6.6.1-083-2001р. за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, що затверджені наказом МОЗ від 27.12.01р. за № 528.
- Постанова КМ України "Про затвердження Положення про гігієнічну регламентацію та державну реєстрацію небезпечних факторів і Порядку оплати робіт із проведення гігієнічної регламентації та державної реєстрації небезпечних факторів” від 13.06.95р. за №420.
- Постанова КМУ "Деякі питання розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві” від 25 серпня 2004 р. N 1112;
- Постанова Кабінету Міністрів України "Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки” від 11 липня 2002 р. № 956.
- Наказ МОЗ України "Перелік важких робіт та робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких заборонено використання праці неповнолітніх” від 31.03.94 року № 46;
- Наказ МОЗ України "Перелік важких робіт та робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких заборонено використання праця жінок” від 29.12.93 року № 256;
- Наказ МОЗ України "Про затвердження "Положення про порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій” від 31 березня 1994 р. №45;
- Наказ МОЗ СРСР «О совершенствовании системы медицинских осмотров трудящихся и водителей индивидуальных транспортных средств» від 29.09.89р. №555;
- Рішення протоколу №4 засідання обласної комісії з питань безпечної життєдіяльності населення від 11 грудня 2003 року „Про стан професійної захворюваності в області”;
- Наказ МОЗ України „Про затвердження Порядку складання та вимоги до санітарно-гігієнічних характеристик умов праці” від 13.13.2004р. №614.
3. Приведення робочих місць до нормативних вимог.
4. Визначення причинних зв’язків між факторами виробничого середовища і станом здоров’я працівників, рівнем захворюваності з тимчасовою втратою працездатності.
5. Вивчення умов праці операторів обчислювальних машин та розробка заходів щодо їх покращення.
6. Здійснення контролю за якістю проведення профілактичних медоглядів працюючих, ініціювати та брати активну участь в розробці та виконанню програм спрямованих на збереження здоров’я працюючих.
7. Поквартально проводити аналіз професійної захворюваності та причин, що її породжують з урахуванням особливостей її формування.
8. Запровадження заходів по сприянню збереження здоров’я працюючих на робочому місці.
9. Посилення вимогливості до порушників санітарного законодавства.
10. Підвищення якості та ефективності державного та санітарного нагляду за виконанням оздоровчих та профілактичних заходів на промислових підприємствах міста.
11. Забезпечення комплексності у роботі фахівців санепідслужби та інших зацікавлених служб і відомств по контролю виконання законодавчих і нормативних актів з гігієни та охорони праці, медико-санітарного обслуговування трудящих, зайнятих у шкідливих та небезпечних умовах праці.
12. Поведення санітарно-освітньої роботи по профілактиці професійних захворювань, пропаганді гігієнічних знань.
В м. Ніжині на 76 промислових підприємствах організовано 12591 робочих місць, на яких працюють 14452 робітників, в тому числі 4401 жінок.
Згідно з Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, Законом України "Про охорону праці”, розпорядженнями Голови обласної державної адміністрації, місцевими директивними документами ї рішеннями, санепідслужба області здійснювала постійний контроль за умовами праці на промислових підприємствах міста.
При здійсненні поточного нагляду працівниками санепідслужби виявлені
недоліки і запропонувані керівникам підприємств виконати 52 пропозицій.
Виконання пропозицій дало змогу покращити умови праці для 2981 робітників.
Головним чином покращенні умови праці працюючих в умовах запиленості та загазованості шуму, незадовільного мікроклімату.
З метою подальшого вирішення невідкладних питань організаційного, матеріально-технічного, наукового та правового забезпечення охорони праці в області затверджені і діють: обласна комплексна програма "Здоров’я нації” на 2002-2011 роки.
Згідно цієї програми передбачено включення в колективні угоди питання по поліпшенню умов праці, побутового забезпечення, запобіганню професійних захворювань, попередження аварій і нещасних випадків на виробництві.
Крім того передбачалось і проведена паспортизація санітарно-технічного стану на підприємствах і організаціях з метою розробки заходів, що спрямовані на вивільнення працівників із небезпечних шкідливих виробництв. Це забезпечило поступове зменшення кількості працюючих в умовах, що не відповідають вимогам санітарно-гігієнічних норм. Реалізована програма вивільнення жінок з виробництв, пов’язаних з важкими та шкідливими умовами праці.
Продовжена робота по забезпеченню працюючих санітарно-побутовими
приміщеннями, обладнанням та засобами індивідуального захисту згідно з
діючими нормами. На теперішній час ця забезпеченість сягає від 80% до
90%.
Професійних захворювань серед працівників промислових підприємств м. Ніжина за останні 5 років не зареєстровано.
Всього по місту за 2006 рік підлягало медогляду 16920 чол. працюючих у шкідливих та небезпечних умовах праці, фактично оглянуті 16800 чол., що становить 99.3%.