Ніжинська міська санітарно-епідеміологічна станція

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Форма входу

Відділення гігієни харчування

У відділенні працюють: лікар Назаренко Надія Михайлівна (тел. 5-28-73), Сарнавська Л.С - помічник санітарного лікаря першої категорії, Клименко Л.В. - помічник санітарного лікаря, Семенихіна О.В. - помічник санітарного лікаря.

Відділення здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд за проведенням заходів, спрямованих на оздоровлення умов харчування населення, попередження харчових отруєнь і захворювань аліментарного походження. Проводить аналіз санітарного стану харчових об’єктів, розробляє на підставі діючих законодавчих нормативних документів відповідні заходи щодо приведення санітарно-гігієнічного та технічного стану цих об’єктів у відповідність до вимог санітарного законодавства та здійснює контроль дотримання санітарного законодавства на підконтрольних об’єктах. Бере участь у розробці санітарно-протиепідемічних заходів з профілактики інфекційних захворювань на харчових підприємствах та здійсненні контролю за їх виконанням. Здійснює пропаганду наукових гігієнічних знань серед працівників харчових об’єктів та населення. Проводить плановий державний за якістю харчових продуктів, що виготовляються. зберігаються та реалізуються на підприємствах харчової промисловості, громадського харчування, торгівлі, проводить експертну оцінку проектної документації на відведення земельних ділянок під будівництво та на проекти будівництва і реконструкції харчових об’єктів.

Під контролем держсанепіднагляду міста знаходиться 170 харчових об’єктів.

Однією з головних задач санепідслужби є задача попередження надходження до споживачів неякісних та небезпечних для здоров’я продуктів харчування та продовольчої сировини. Основна увага в 2007 році була приділена продукції, яка представляє небезпечність в епідемічному відношенні – молочних, кулінарних та кремових виробів, ковбасних та рибних продуктів, і особлива увага продукції дитячої молочної кухні.

В 2007 році на показники епідеміологічної безпеки досліджено 1671 зразки харчових продуктів (в 2006 р. – 1875), питома вага проб, що не відповідали вимогам, склала 1,0% (2006р. – 2,1%). Якість харчових продуктів за мікробіологічними показниками в місті покращилась за останні 5 років.

Якість молочної продукції в 2007 році за мікробіологічними показниками покращилась, питома вага незадовільних зразків становить 2,7% (2006 – 3,9%), але молочна продукція, що відбирається для лабораторного дослідження з торгівельної мережі має набагато гірші показники. Не відповідає по мікробіологічним показникам 2,7% продукції. Зменшився показник невідповідаючих за показниками мікробіологічної безпеки ковбасних виробів в 2007 році до 3,5% проти 5,2% в 2006р. Причому, з торговельної мережі відсоток невідповідаючих склав 5,95% проти 15,7% в 2005р.

Мікробіологічні показники кремових виробів. Відсоток незадовільних склав 1,4% проти 2,1 % в 2006 році. Кулінарна продукція вся відповідала вимогам в 2007р.

Якість продукції дитячих молочних кухонь по мікробіологічних показниках покращився в порівняні з минулим роком(0,4%, в 2006р. – 1,6%).

В минулому році в місті знято з реалізації 1723 кг неякісної продукції (в 2006 році – 2054 кг).

Відділенням підготовлені заходи в комплексний план дій міськвиконкому та відомств з питань забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя територій у весняно-літній період 2008 року, серед яких: проведення перевірок готовності підприємств м’ясо- молоко- переробного комплексу, перевірка санітарно-гігієнічного стану продовольчих ринків міста і контроль за дотриманням санітарних вимог при здійсненні торгівлі харчовими продуктами.

Реалізація швидкопсувної продукції (риби та рибопродуктів, ковбасних виробів, молокопродуктів) на ринках міста дозволяється лише при створенні відповідних умов для цієї діяльності, а саме: узгодження асортименту продукції, укомплектованості холодильним обладнанням для реалізації і для зберігання продукції, дотримання правил товарного сусідства при зберігання та реалізації сирої та готової продукції, наявність спеціалізованого транспорту для доставки продукції, створення умов дотримання правил особистої гігієни продавців, наявність документів, що засвідчують якість та безпеку продуктів.

Приоритетними напрямками діяльності фахівців по гігієні харчування є:

  • недопущення випадків масових гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь, пов’язаних з харчовими об’єктами;
  • здійснення контролю за якістю та безпекою харчових продуктів та продовольчої сировини в порядку держсанепіднагляду та дотримання виробниками періодичності контрою харчової продукції в порядку відомчого контролю;
  • проведення комплексних перевірок об’єктів підвищеного епідеміологічного ризику: молокопереробних, м’ясопереробних підприємств, продовольчих ринків, інших об’єктів харчової промисловості по готовності їх до роботи у весняно-літній період а також обстеження об’єктів харчової промисловості, громадського харчування по дотриманню суб’єктами господарювання умов виробництва, транспортування та реалізації харчових продуктів, виробничої та технологічної дисципліни.

Пошук

Календар

«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Наша адреса:

Україна, 16600,
м.Ніжин, площа Гоголя,7,
Ніжинська міська санепідемстанція.

Контакти

Друзі сайту

Державна сес Чернігівської області Сес на сайті МОЗ України Офіційна сторінка м.Ніжина